Projekty / Urban Art Session

Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art“, čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest a ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii. Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, ...

Podujatia

Urban Market 2018 (Spring Edition)
01.06.2018 - 03.06.2018 | Fakulta architektúry
URBAN ART SESSION VOL. 4: URBAN DEKO
Urban Art Session vol. 4: URBAN DEKO

Čerstvé Ovocie v spolupráci s Urban Marketom a OWL Illustration vám spoločne prinášajú štvrté, teda posledné, vydanie z cyklu neformálnych stretnutí Urban Art Session venované skrášľovaniu seba samého a priestorov, v ktorých žijeme. Zjednodušene napísané kultúra mestskej módy a bývania - Urban Deko.

URBAN ART SESSION VOL. 3: VÝTVARNÔ
Urban Art Session vol. 3: VÝTVARNÔ

Mestská kultúra v rôznych obmenách neustále expanduje do menších miest a obcí. Preto sme sa rozhodli, v rámci spoločnej výstavy, predstaviť troch vizuálne zdatných umelcov z Dolného Kubína.

UNIVERZÁLNY JAZYK ZVUKOV A HARMÓNIÍ. COOLTÚRA HUDBY V BAVLNE.
UNIVERZÁLNY JAZYK ZVUKOV A HARMÓNIÍ. COOLTÚRA HUDBY V BAVLNE.

Najlepšie sa robí z ľuďmi, ktorí to robia srdcom, ktorí majú radi život v meste, jeho kultúru, ktorí milujú hudbu, preto ajlávmjuzik. Cvernovku máme radi, "vyrastali" sme v nej a stále sme s ňou úzko spojení. Srdcová kombinácia vytvorila úžasnú atmosféru. Urban Art Session vol. 2: COOLTÚRA HUDBY.

TEN BICYKEL NEMÁ BRZDY? ČISTÁ SAMOVRAŽDA. NIE! FIXEDGEAR KULTÚRA.
TEN BICYKEL NEMÁ BRZDY? ČISTÁ SAMOVRAŽDA. NIE! FIXEDGEAR KULTÚRA.

Krátke resumé, v riadkoch, obrazoch a zvukoch, z prvého vydania Urban Art Session venovaného Fixedgear komunite na Slovensku.

URBAN ART SESSION VOL. 2: COOLTÚRA HUDBY
Urban Art Session vol. 2: COOLTÚRA HUDBY

Milujeme hudbu v jej všetkých podobách preto sa tešíme na experiment, ktorý vznikne počas „freestyle session“, kedy sa za mašinkami stretnú viaceré žánre a interpreti bežne nespolupracujúci. Dji, producenti, raperi, speváci, či hudobníci.

URBAN ART SESSION VOL. 1 : FIXEDGEAR KULTÚRA
Urban Art Session vol. 1 : FIXEDGEAR KULTÚRA

Čo? Ten bicykel nemá brzdy? To ako? Čistá samovražda. A aj napriek tomu má fixedgear, jazdenie na bicykli s pevným prevodom, tisícky priaznivcov po celom svete.