Prvá strana

Na prípravu Čerstvého Ovocia potrebujeme: 5 šálok nápadov, 5 šálok entuziazmu, 15 šálok kreativity, 24 šálok podpory, 3 nepretekajúce lyžice komunikačných schopností, pevný strúčik nervov. Výsledkom našej prípravy je plná misa Čerstvého Ovocia, ktorú podávame v podobe skvelých akcií s rôznou prílohou umenia.

Podujatia

Termíny najbližších podujatí ešte niesu známe.

ČERSTVé OVOCIE_LIVE VOL. 3
Čerstvé Ovocie_live vol. 3

Spravte si radosť len tak. Pripravili sme si pre vás spolu so ZOOTom, ďalšie pokračovanie našich live rozhovorov s mladými, talentovanými, kreatívnymi a inšpiratívnymi hosťami. Tentoraz v priestore kaviarne TUTO v Starej tržnici, ktorá sa na pár dní premení na Mekku módy.

VPLYV SYMBOLICKÉHO KAPITÁLU NA KARIÉRU SÚČASNÉHO UMELCA
VPLYV SYMBOLICKÉHO KAPITÁLU NA KARIÉRU SÚČASNÉHO UMELCA

Dnes štartuje šiesty ročník festivalu BLAF– Bratislava Art Festival. Od štvrtka 8. októbra do nedele 11. októbra vám na pôde 28 galérií poskytneme dôslednejší fokus na súčasné slovenské vizuálne umenie. Vstup na všetky festivalové podujatia je voľný!

BE2CAN: VEĽKÉ FILMOVÉ FESTIVALOVÉ ECHO
BE2CAN: VEĽKÉ FILMOVÉ FESTIVALOVÉ ECHO

Veľké filmové festivalové echo Be2Can 2 sa bude konať od 7. do 14. októbra paralelne na Slovensku a v Českej republike. Druhý ročník prehliadky filmov zo špičkových medzinárodných filmových festivalov umožní slovenským a českým divákom uvidieť filmy premietané v Berlíne, Benátkach a Cannes – vo vybraných kinách celkovo 21 filmov, na Video-On-Demand 18 filmov a na televíznom kanáli Film Europe Channel 92 filmov.

BLAF 2015: DÔSLEDNEJŠÍ FOKUS NA SÚČASNÉ SLOVENSKÉ VIZUÁLNE UMENIE
BLAF 2015: DÔSLEDNEJŠÍ FOKUS NA SÚČASNÉ SLOVENSKÉ VIZUÁLNE UMENIE

Už o týždeň sa začne šiesty ročník festivalu BLAF – Bratislava Art Festival, ktorý pripravila Nadácia – Centrum súčasného umenia a produkčná spoločnosť Clockwise v spolupráci so Slovenskou národnou galériou. Prebiehať bude od 8. do 11. októbra na pôde 28 galérií. Tohtoročnou témou festivalu je "symbolický kapitál".

URBAN ART SESSION VOL. 1: BIKE SOCIETY
Urban Art Session vol. 1: BIKE SOCIETY

10.10. štartuje už tretí ročník cyklu stretnutí Urban Art Session. Čerstvé Ovocie a Slowatch si tak pre vás pripravil Urban Art Session vol. 1: BIKE SOCIETY, stretnutie komunity mestských bikerov, ktoré sa uskutoční 10.10. v priestore Slowatch na Laurinskej 19 v Bratislave.

ČERSTVé OVOCIE_LIVE VOL. 2
Čerstvé Ovocie_live vol. 2

Témou druhého verejného rozhovoru Čerstvé Ovocie_live by ZOOT bude lokálny dizajn a móda. Dá sa z lokálneho pôsobenia presadiť aj globálne? Vieme exportovať módu “z ulice” alebo šperk z ateliéru do slovenských designshopov a ďalej za hranice Slovenska? Porozprávame sa s Annou Čurlejovou (Čarbičková Design), Janou Bučkovou (VYVA) a Luciou Havašovou (Miestni).